• “Bukovinai Találkozások” XXIX. Nemzetközi Folklórfesztivál – Bonyhád

    Közzétéve: 2018. július 19, by in Hírek, Rendezvények

    „BUKOVINAI TALÁLKOZÁSOK” XXIX. Nemzetközi Folklórfesztivál

    Bonyhád, 2018. augusztus 3-5.

    Szervező: Bukovinai Székelyek Országos Szövetsége

    www.bukovina.hu

    fesztiválprogram.pdf.2018

     

     

     

     

    Augusztus 3. (péntek)

    17:30 „Mátyás király – mecénás és katona” címmel kiállítás megnyitó

    A kiállítást megnyitja: Csibi Krisztina, a Magyarság Háza igazgatója

    Helyszín: Aula, Vörösmarty Mihály Művelődési Központ, 7150 Bonyhád Széchenyi tér 2.

     

    18:00 Fesztiválmegnyitó és sajtótájékoztató

    Helyszín: Színházterem, Vörösmarty Mihály Művelődési Központ, 7150 Bonyhád Széchenyi tér 2.

     

    Köszöntőt mond:
    Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, országgyűlési képviselő
    Zbigniew Kowalski, a Bukovinai Találkozások Nemzetközi Folklórfesztivál főszervezője
    Illés Tibor, a Bukovinai Székelyek Országos Szövetségének elnöke

    18:30 Fesztiválnyitó színpadi műsor „Keresztelő” címmel

    Közreműködik:

    „Bukovina Néptánccsoport” és Népdalköre

    Izményi Székely Népi Együttes Gyermek tánccsoportja

     

    Csernakeresztúri Hagyományőrző Egyesület, Románia

    Чернівчанка együttes, Ukrajna

    Dévai Szivárvány Nyugdíjas Klub, Románia

    Florile Bucovinei együttes, Románia

    Южинецькі молодички együttes, Ukrajna

    Madéfalvi Ifjúsági Tánccsoport, Románia

    Podgrodzianki énekkar, Lengyelország

     

    Művészeti vezető: Illés Tibor
    Kísér: a Csurgó Zenekar

     

     

    Augusztus 4.(szombat)


    15:30 Bukovinai székelyek Bácskában

    A Szabadkai Városi Múzeum vándorkiállítása

    Helyszín: Solymár Imre Városi Könyvtár, Bonyhád, Perczel Mór utca 50.

    Kurátor: Dr. Papp Árpád

    A kiállítást megnyitja: Dr. Szőts Zoltán, a Völgységi Múzeum igazgatója

     

    16:00 Utcai felvonulás a Solymár Imre Városi Könyvtártól

     

    17:30 Színpadi műsor „Mulatságok Bukovinában” címmel

    Helyszín: Petőfi Sándor Általános Iskola sportpályája, Bonyhád, Bajcsy-Zsilinszky utca felőli bejárat
    21:00 Táncház
    Táncházvezető: Radák János

    Közreműködik: a Csurgó Zenekar

     

    Résztvevő külföldi csoportok

    CSERNAKERESZTÚRI HAGYOMÁNYŐRZŐ EGYESÜLET
    Чернівчанка együttes, Ukrajna

    Dévai Szivárvány Nyugdíjas Klub, Románia

    Florile Bucovinei együttes, Románia

    Южинецькі молодички együttes, Ukrajna

    MADÉFALVI IFJÚSÁGI TÁNCCSOPORT, rOMÁNIA

    Podgrodzianki énekkar, Lengyelország

     

    Résztvevő magyarországi csoportok

    BÁTASZÉKI SZÉKELYEK BARÁTI KÖRE

    BONYHÁDI SZÉKELYKÖR

    BUKOVINAI HAGYOMÁNYŐRZŐ EGYÜTTES, LENGYEL

    BUKOVINAI SZÉKELYEK MOHÁCSI BARÁTI KÖRE

    BUKOVINAI SZÉKELYEK SZEKSZÁRDI EGYESÜLETE

    CIKÓI SZÉKELY-NÉMET HAGYOMÁNYŐRZŐ EGYESÜLET

    CSÁTALJAI SZÉKELY NÉPDALKÖR

    DOMBÓVÁRI SZÉKELYKÖR

    ÉRDI BUKOVINAI SZÉKELYEK EGYESÜLETE ÉS ÉRDI BUKOVINAI NÉPDALKÖR
    GARAI SZÉKELYKÖR EGYESÜLET

    HIDAS NÉPTÁNCEGYESÜLET

    HIMESHÁZI SZÉKELYKÖR

    HŐGYÉSZI SZÉKELY KÖR KISBOKRÉTA CSOPORTJA
    HŐGYÉSZI SZÉKELY KÖR BOKRÉTA NÉPTÁNCCSOPORTJA
    IZMÉNYI SZÉKELY NÉPI EGYÜTTES

    KÉTYI SZÉKELY HAGYOMÁNYŐRZŐ EGYESÜLET

    KISDOROGÉRT EGYESÜLET

    KISDOROGI SZÉKELY HAGYOMÁNYŐRZŐ EGYESÜLET
    NAGYMÁNYOKI BUKOVINAI SZÉKELY KÖR

    PALOTABOZSOKI MAGYAR DALKÖR EGYESÜLET

    SEBESTYÉN ÁDÁM SZÉKELY TÁRSULAT

    SEBESTYÉN ÁDÁM SZÉKELY TÁRSULAT CSILLAGÖSVÉNY NÉPDALKÖR

    SZÉKELY HAGYOMÁNYŐRZŐ EGYESÜLET, BONYHÁDVARASD

    SZÉKELY PÁVAKÖR, SOMBEREK

    TEVELI FIATALOK EGYESÜLETE

    TEVELI SZÉKELYKÖR

    TOLNA-MÖZSI SZÉKELYEK BARÁTI KÖRE

    VASKÚTI SZÉKELYEK EGYESÜLETE

    VÉMÉNDI SZÉKELY NÉPDALKÖR

    VÖLGYSÉG NÉPTÁNC EGYÜTTES ÉS NÉPDALKÖR

    ZOMBAI SZÉKELYEK EGYESÜLETE

     

    Augusztus 5.(vasárnap)

     

    Kisdorog, Művelődési Ház, 15 óra – Csernakeresztúri Hagyományőrző Egyesület, Dévai Szivárvány Nyugdíjas Klub RO

    Kéty, Kultúrház, 17 óra– Чернівчанка együttes és Южинецькі молодички együttesek UA

    Hőgyész, Művelődési Ház, 16 óra – Florile Bucovinei együttes RO

    Dombóvár, Művelődési Ház, 17 óra – Madéfalvi Ifjúsági Tánccsoport RO

    Cikó, Kultúrház 17 óra – Podgrodzianki énekkar PL

     

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.