• Bukovinai székely szólótáncverseny eredmények

    Közzétéve: 2018. november 26, by in Hírek

    2018. november 24. Bonyhád

    A Bukovinai Székelyek Országos Szövetsége és Bonyhád Város Önkormányzata, a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség közreműködésével szóló verbunk és páros táncversenyt szervezett, ezzel tisztelegve a bukovinai székelyek táncos hagyományai előtt, azon belül is Sebestyén „Bada” Ferenc emlékének.

    A versenyre egyénileg és táncos páronként lehetett jelentkezni a bukovinai székelyek verbunk, silladri és csárdás anyagaival.

    Több, mint fél száz táncos (53) versenyzett a helyezésekért.

    Fontos volt az improvizatív, szabad táncolás, figyelembe véve a meglévő gyűjtésekből származó bukovinai táncokat, azok táncszerkesztéseit a versenyzők saját táncos egyéniségeire szabva.

    A táncosoknak megközelítőleg 2 perc állt rendelkezésükre, hogy bemutassák tánctudásukat.

    A bemutatkozások korcsoportonként történtek:

    I. korcsoport: 6-10 év
    II. korcsoport: 11-15 év
    III. korcsoport: 16-20 év
    IV. korcsoport: 21-35 év
    V. korcsoport: 36 fölött

    A zenei kíséretet Siklósi Krisztián vezetésével a Csurgó Zenekar látta el.

    Az értékelés szempontjai voltak:

    – Improvizatív előadásmód, figyelembe véve az archív felvételek táncszerkesztéseit
    – Előadói magatartás, művészi hatás
    – Színpadi megjelenés, hiteles tájegységre jellemző viselet
    – Tánctechnikai felkészültség
    – Táncfolklorisztikai hitelesség
    – Zene és tánc összhangja

    Minden kategóriában korcsoportonként az első három helyezett kerülhetett díjazásra, azonban a zsűri a versenyszámok értékelését követően nem minden helyezésre hirdetett győztest.

    Eredmények:

    Férfi szóló tánc:

    I. korcsoport: nem került helyezés kiosztásra
    II. korcsoport:
    első helyezett: Sándor Zsigmond Áron (14 éves) Szekszárd – Bartina
    második helyezett: Szabó László Botond (15 éves) Szekszárd – Bartina
    harmadik helyezett: Császár Bálint (11 éves) Garai Székelykör Egyesület Aprók Tánccsoportja
    III. korcsoport: csak második helyezettet hirdetett a zsűri: Pothárn László (18 éves) Gencsapáti Ispiláng Néptáncegyüttes
    IV. korcsoport: nem került helyezés kiosztásra
    V. korcsoport: csak első helyezettet hirdetett a zsűri: Spiegel Zoltán (37 éves) Gencsapáti Ispiláng Néptáncegyüttes

     

    Páros szóló tánc:

    I. korcsoport: nem került helyezés kiosztásra
    II. korcsoport:
    első hely holtversenyben: Bajusz Panna (11 éves) és Sándor Benjamin Solt (12 éves) mindketten a Szekszárdi Bartina Néptánc Egyesület szólistái, valamint Deutsch Judit (12 éves) és Serfőző Balázs (12 éves) a Dusnoki Aprók Néptáncegyüttes szólistái
    második helyezett: Pesti Noémi (15 éves) és Datner Bálint (15 éves) mindketten a Szekszárdi Bartina Néptánc Egyesület szólistái
    harmadik helyezett: Szabó Mónika Csenge (15 éves) és Sefcsik Máté (15 éves) mindketten Szekszárdi Bartina Néptánc Egyesület szólistái
    III. korcsoport:

     

    első helyezett: Takács Titanilla (17 éves) és Takács Botond (15 éves) mindketten a Tamási Pántlika Néptáncegyüttes táncosai
    második helyezés nem került kiosztásra
    harmadik helyezett: Mészáros Eszter (19 éves) és Németh Dávid (20 éves) mindketten a Kapuvár Néptáncegyüttes táncosai
    IV. korcsoport:
    első helyezett: Andrási Tekla (28 éves) és Szabó Zsolt (20 éves) mindketten a Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoport táncosai
    második helyezett: Tóth Adrienn (19 éves) és Milos Dávid (21 éves) mindketten a Gencsapáti Ispiláng Néptáncegyüttes táncosai
    harmadik helyezett: Raffai Virág (21 éves) és Antal Zsolt (35 éves) mindketten a Garai Székelykör Egyesült Ifjúsági Tánccsoport táncosai
    V. korcsoport:
    első helyezett: Csöglei Gabriella (42 éves) és Bartha Zsolt (37 éves) mindketten a Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoport táncosai
    második helyezett: Vargáné Dávid Mónika (46 éves) és Varga János (48 éves) mindketten a Kakasdi Sebestyén Ádám Székley Társulat táncosai
    harmadik helyezés nem került kihirdetésre


    A versenyben elért helyezésektől függetlenül, a szakmai zsűri külön értékelése alapján kerültek kiosztásra a Sebestyén „Bada” Ferenc díjak, azon 18 évnél idősebb versenyzőknek, akiket arra a zsűri érdemesnek talált:

    Andrási Tekla – Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoport
    Szabó Zsolt – Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoport
    Csöglei Gabriella – Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoport
    Bartha Zsolt – Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoport
    Spiegel Zoltán – Gencsapáti Ispiláng Néptáncegyüttes

    A Muharay Elemér Népművészeti Szövetség külön díját kapta Spiegel Zoltán a Gencsapáti Ispiláng Néptáncegyüttes táncosa.


    A szakmai zsűri tagjai:

    – Sztanó Hédi – néprajzkutató, producer, filmrendező, a Népművészet Ifjú Mestere
    – Matókné Kapási Júlianna, a Bartina Néptánc Egyesület művészeti vezetője, Wlasits Gyula és Bezerédj István díjas művelődési menedzser
    – Galát Péter koreográfus, az Állami Népi Együttes Örökös Tagja, a Népművészet Ifjú Mestere
    – Szabadi Mihály Csokonai- és Bessenyei-díjas koreográfus, népművelő, etnográfus
    – és a zsűri elnöke Dr. Felföldi László – a MTA Zenetudományi Intézet nyugalmazott főmunkatársa, címzetes egyetemi és főiskolai tanár

     

    Korábbi Meghívó 

    Sebestyén Bada Ferenc

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.